Skip to main content

Firmy geodezyjne Olsztyn - MIEDZA

Zapraszamy po najlepsze usługi geodezyjne Olsztyn!

MIEDZA to zaufany geodeta Olsztyn, którego obecność jest kluczowa już na wstępnych etapach planowania budowy. Nasza firma świadczy kompleksowe usługi geodezyjne na terenie powiatu olsztyńskiego oraz powiatów ościennych, a w przypadku większych inwestycji na terenie całej Polski. Oferujemy szeroki zakres geodezyjnych usług specjalistycznych, wykonywanych przy zastosowaniu najnowszych rozwiązań technicznych. W naszych pracach wykorzystujemy innowacyjne technologie oraz profesjonalny sprzęt od cenionej firmy Leica, co pozwala nam sprostać wszystkim wyzwaniom.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług, kierowaną zarówno do firm budowlanych oraz projektowych, jak i architektów, a także dla osób fizycznych.

Dwóch pracowników budowlanych w kamizelkach odblaskowych i kaskach przegląda projekt na placu budowy. Jeden pracownik, być może geodeta, wskazuje konkretny fragment dokumentu, drugi zaś uważnie mu się przygląda. W tle widać żwir i materiały budowlane.

Profesjonalne usługi geodezyjne dla firm

W szeregach naszej firmy zatrudniamy wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają wysokie kompetencje oraz doświadczenie umożliwiają skuteczną pracę przy dużych inwestycjach. Specjalizujemy się w pracach z zakresu geodezji inżynieryjnej dla:
 • budownictwa miejskiego
 • przemysłowego
 • komunikacyjnego
 • wodnego

Geodezyjna obsługa inwestycji

Profesjonalny geodeta Olsztyn to osoba, której nie powinno zabraknąć na żadnym etapie realizacji inwestycji. Geodezyjna obsługa inwestycji to przede wszystkim:
 • wyznaczenie granic terenu budowy
 • wytyczanie głównych osi obiektów budowlanych
 • założenie osnowy realizacyjnej
 • założenie reperów roboczych
 • badanie odkształceń oraz przemieszczeń
Nasi specjaliści sporządzają powykonawczą dokumentację geodezyjno-kartograficzną oraz zajmują się organizacją wszelkich niezbędnych formalności od strony prawnej. Nasza geodezyjna obsługa inwestycji pozwoli Państwu sprawnie realizować kolejne kroki prowadzonych prac i projektów.
Kontakt
Żółto-szary tachimetr pomiarowy zamontowany na statywie na pierwszym planie, na piaszczystym, otwartym placu budowy. W tle geodeta w pomarańczowej kamizelce odblaskowej jest rozmazana i stoi w pobliżu płotu z siatki.
Pracownica budowlana specjalizująca się w geodezji ma na sobie żółty kask ochronny, kamizelkę odblaskową i okulary ochronne, gdy na placu budowy obsługuje teodolit na statywie. Tło zawiera niewyraźne materiały budowlane i pochmurne niebo.
Dwóch pracowników budowlanych jest w miejscu pracy. Jeden geodeta ustawia na statywie instrument geodezyjny, drugi zaś w żółtym kasku i z dokumentem przegląda plany geodezji. Obaj mają na sobie kurtki odblaskowe, w tle widoczne są linie energetyczne i drzewa.
Pracownik budowlany ubrany w żółtą kamizelkę odblaskową i kask ochronny trzyma zwinięte plany i patrzy na budowany budynek. Geodeta stoi na tle zachodzącego słońca, zapewniając idealne dopasowanie każdego pomiaru.

Mapy do celów projektowych

W ramach świadczonych przez naszą firmę usług geodezyjnych oferujemy także przygotowanie mapy do celów projektowych, niezbędnej do rozpoczęcia każdego projektu. Mapy do celów projektowych to najbardziej aktualne mapy zasadnicze terenu inwestycji z uwzględnieniem jej najbliższej okolicy.
Na Państwa życzenie możemy uwzględnić również elementy nie stanowiące obligatoryjnej treści mapy, które mogą mieć wpływ na planowane zagospodarowanie wybranej powierzchni. Szczegółowe mapy do celów projektowych są elementem niezbędnym przy składaniu kompletnej dokumentacji, która umożliwi uzyskanie pozwolenia na prace budowlane.\

Podziały nieruchomości

Nasza firma geodezyjna oferuje możliwość przeprowadzenia podziałów nieruchomości wedle obowiązujących norm prawnych. Jeżeli potrzebują Państwo wyodrębnić z dużego terenu mniejsze części, aby następnie móc je zagospodarować według planów i potrzeb, zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści przeprowadzają fizyczne podziały nieruchomości z wykorzystaniem potrzebnego sprzętu, wytyczając nowe granice terenu oraz sporządzają niezbędną dokumentację.

Pozyskiwanie danych z zasobu geodezyjnego

Aby planowana budowa i inwestycja mogła dojść do skutku, niezbędne będzie uzyskanie istotnych danych geodezyjnych oraz kartograficznych. Pomożemy uzyskać potrzebne informacje z Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego, które umożliwią wprowadzenie planów w etap realizacji.
Wśród istotnych danych można pozyskać, m.in. mapy zasadnicze i ewidencyjne w postaci drukowanej, wypisy z Ksiąg Wieczystych, wypisy i wyrysy z ewidencji gruntów i budynków, numeryczne mapy zasadnicze czy wypisy i wyrysy z miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Dzięki naszej firmie geodezyjnej bez trudu uzyskają Państwo dostęp do niezbędnych informacji, które umożliwią dalsze prace nad każdą inwestycją.

Pozostałe usługi geodezyjne Olsztyn

Oprócz wyżej wymienionych wykonujemy również geodezyjne usługi specjalistyczne takie, jak:
 • wektoryzacja map analogowych
 • pomiary powierzchni lokali oraz inne pomiary i opracowania geodezyjne
 • badanie pionowości i płaszczyznowości obiektów
 • monitoring obiektów budowlanych
 • pomiary przemieszczeń i odkształceń
 • batymetria zbiorników wodnych
 • inne prace wymagające wysokiej dokładności oraz zastosowania nietypowych metod pomiarowych
Jeżeli szukają Państwo informacji o innej usłudze geodezyjnej, zachęcamy do kontaktu.
Kontakt
Usługi geodezyjne dla osób prywatnych
W ramach naszej działalności oferujemy również niezbędne usługi geodezyjne dla klientów indywidualnych. Geodeta Olsztyn będzie niezbędny przy każdy projekcie, jeszcze przed rozpoczęciem planowanej budowy oraz po jej zakończeniu. W ramach naszej pracy możemy stworzyć niezbędną mapę do celów projektowych, wytyczyć obiekt w terenie, a na końcu inwestycji wykonać pomiary powykonawcze.

Rozgraniczenia nieruchomości

Jeżeli granice danych terenów nie są jasne, mogą Państwo skorzystać z pomocy naszej firmy, aby dokonać prawidłowego rozgraniczenia nieruchomości. Umożliwi to wykorzystanie w pełni powierzchni przez właściciela, eliminując przy tym wątpliwości ze strony sąsiadów.
Profesjonalny geodeta Olsztyn pomoże w ustaleniu właściwych granic nieruchomości dzięki określeniu położenia punktów oraz linii granicznych. Po przeprowadzeniu niezbędnych działań, nasz specjalista utrwali znaki graniczne na gruncie, a następnie sporządza niezbędną dokumentację, która pozwoli potwierdzić położenie każdej działki oraz określonego terenu.

Tyczenie budynków oraz przyłączy

Zanim na wyznaczonym terenie powstanie wymarzony dom lub inna zabudowa, warto zatrudnić naszą firmę geodezyjną do tyczenia budynku. Procedura ta pozwala dokładnie umieścić projektowany obiekt w przestrzeni z zachowaniem wymaganych odległości od granic lub istniejących obiektów.
Za sprawą nowoczesnych metod pomiarowych, solidny geodeta Olsztyn zadba o to, by budynek zyskał równe linie ścian oraz zachował zaprojektowaną geometrię. Podczas tyczenia budynków istotne jest również zaplanowanie budowy w taki sposób, by uwzględnić doprowadzenie wody, gazu oraz energii elektrycznej. Nasza firma zajmuje się tyczeniem zarówno jednorodzinnych budynków mieszkalnych, jak i niezbędnych przyłączy kanalizacyjnych, wodociągowych, cieplnych, telekomunikacyjnych czy gazowych.

Pomiar powykonawczy

Po zakończeniu prac budowlanych, jeszcze przed oddaniem obiektów do użytkowania, niezbędne jest wykonanie profesjonalnego pomiaru powykonawczego.
W naszej firmie oferujemy możliwość wykonania takiego pomiaru oraz mapy z inwentaryzacji powykonawczej, która będzie potwierdzeniem wszystkich czynności, wykonanych podczas procesu budowy. Mapa powykonawcza jest elementem niezbędnym do odbioru budynku.
Dzięki przeprowadzeniu dokładnego pomiaru powykonawczego możliwe jest ustalenie na mapie wszystkich nowych elementów, w tym:
 • powstałego budynku
 • stworzonych przyłączy
 • postawionego ogrodzenia oraz furtki
 • bramy wjazdowej
 • miejsc parkingowych
 • nawierzchni utwardzonych
Istotne jest, aby zarówno mapa do celów projektowych, jak i mapa z inwentaryzacji powykonawczej, zostały wykonane z najwyższa szczegółowością, dlatego warto skorzystać w obu przypadkach z pomocy naszych fachowców.
Pracownik budowlany w niebieskim kasku i żółtej kamizelce odblaskowej bada zestaw planów na placu budowy. W tle widoczne są ciężkie maszyny i inni pracownicy, w tym geodeta, a scenę oświetla światło słoneczne.
Pomiary inżynierskie
Wśród usług geodezyjnych, wykonywanych przez naszą firmę, warto wymienić także pomiary inżynieryjne. Liczne prace związane z tym pojęciem mają na celu sprawdzenie poprawności wykonania danej inwestycji lub obiektu inżynierskiego oraz bezpieczeństwa podczas użytkowania.
Podczas prowadzenia tego typu pomiarów nasi specjaliści stawiają na dokładność oraz precyzyjność, co gwarantuje dokładne monitorowanie stanu danej budowy. W tym celu wykorzystujemy specjalistyczne narzędzia, pozwalające określić m.in. obecność oraz poziom deformacji, przekształceń lub przemieszczeń.
Fachowy geodeta Olsztyn z firmy MIEDZA przeprowadzi:
 • pomiary objętości mas ziemnych
 • pomiary zbiorników wodnych, linii brzegowych, wałów, rzek oraz profili podłużnych i poprzecznych
 • pomiary zwisów przewodów elektrycznych
 • pomiary pionowości elementów konstrukcyjnych, słupów, masztów, wież
 • pomiary batymetryczne
 • pomiary suwnic
 • inne nietypowe prace geodezyjne
Geodeta Olsztyn - niezawodne usługi geodezyjne

Dlaczego warto zdecydować się na skorzystanie z oferty naszej firmy? Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży geodezyjnej, zbudowane na bazie wymaganych uprawnień w tej dziedzinie.

Naszymi klientami są zarówno osoby fizyczne, jak i różnej wielkości firmy, dzięki czemu potrafimy dostosować się do różnych wymagań. Prowadząc kompleksową realizację prac geodezyjnych, kierujemy się przede wszystkim dokładnością, precyzją oraz solidnością wykonanych działań.

Przeprowadzamy indywidualne wyceny poszczególnych zleceń, a nasza obsługa klienta oraz komunikacja odznacza się na najwyższym poziomie. Nasze profesjonalne podejście oraz rzetelnie przeprowadzone prace potwierdzają liczne pozytywne opinie naszych klientów.

Jeżeli mają Państwo pytania odnośnie naszej oferty lub chcą Państwo uzyskać wycenę konkretnej usługi, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 503-738-383 lub pod adresem e-mail: biuro@miedza.eu